Krem nawilżający to podstawa pielęgnacji dla każdego typu cery. Czy wiesz dlaczego ma takie ważne właściwości i czemu zaleca się codzienne używanie kremu nawilżającego?

Na czym polega działanie kremu nawilżającego?

Krem nawilżający to kosmetyk idealny do każdego typu cery, ponieważ każda skóra potrzebuje uzupełniania wilgoci. Nawilżanie jest punktem kluczowym pielęgnacji. Woda, która znajduje się w naskórku, trafia tam ze skóry właściwej. Jak można się domyśleć, krem nawilżający ma utrzymywać wilgoć w naskórku, dzięki temu, że wiąże wodę. Kolejne ważne zadanie to wzmacnianie bariery ochronnej skóry. Na utratę wilgoci najbardziej narażona jest sucha skóra. Czym ona się charakteryzuje? Sucha skóra jest dość cienka i lekko zaczerwieniona, a często także Matowa i pozbawiona blasku. Jest mało elastyczna i może powodować nieprzyjemne uczucie ściągnięcia tuż po umyciu. Mogą pojawiać się także stany zapalne i nierówny koloryt. Zatem jaki jest skuteczny krem nawilżający? Dobry krem nawilżający ma redukować odparowywanie wilgoci, dzięki temu, że wspomaga mechanizmy obronne skóry. Na czym dokładnie one polegają? Pierwszy z nich to zatrzymywanie cząsteczek wody, a drugi to budowanie barierę hydrolipidowej, która jest nieprzepuszczalne dla wody.

Szukasz dobrego krem nawilżającego? Patrz na skład

Podstawa wysokiej jakości kremu nawilżającego to specjalne składniki, które zapobiegają utracie wilgoci ze skóry. Bardzo znany i ceniony składnik to kwas hialuronowy. Ma on właściwości higroskopijne, czyli wiąże wodę w dużych ilościach. Dzięki temu uczucie nawilżenia utrzymuje się o wiele dłużej niż przez chwilę, bo wnika on do głębokich warstw skóry. Inny ważny składnik pełniący niebagatelną rolę w nawilżaniu to witamina E, która chroni naskórek przed niszczeniem lipidów w nim obecnych i niejako wypełnia warstwę naskórka. Lipidy także są bardzo ważne, bo uszczelniają warstwę ochronną skóry. Kolejny składnik to witamina B3, która ma stabilną formę i wzmacnia naturalną warstwę ochronną skóry. Inne znane składniki to nienasycone kwasy tłuszczowe i masło shea, a także ceramidy, gliceryna i mocznik.

Kiedy używać takiego kosmetyku?

Krem nawilżający powinno się używać na dobrze oczyszczoną skórę, a jego rodzaj powinien być ściśle dobrane do potrzeb naszej cery. Gdy mamy mieszane lub tłustą cerę, powinnyśmy wybrać krem matujące lub w postaci fluidu. Gdy cera jest bardzo sucha, można włączyć do pielęgnacji serum i nakładać je tuż przed nałożeniem kremu. Pamiętaj o tym, że okolice oczu potrzebują dodatkowej ochrony przed zmarszczkami i specjalnych kremów. Kremy nawilżające zawierające aktywne składniki, takie jak kwas hialuronowy, dają długotrwały efekt nawilżenia. Twoja skóra potrzebuje także codziennej ochrony przez słońcem. Jeśli nie lubisz używać osobno kremu z filtrami do twarzy, wybierz taki, który ma kilka funkcjonalności w jednym kosmetyki. Kremy nawilżające w podkładzie na przykład z witaminą C i filtrami UV w pełni zaspokoją potrzeby Twojej skóry w trybie dziennym. Te na noc, będą bardziej odżywcze, skoncentrowane i mogą mieć bardziej bogatą formułę, która sprawdza się w regeneracji nocnej skóry.

artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz