Nadpotliwość jest problemem. Jeżeli nasila się ona na skutek sytuacji stresowych czy też zdenerwowania to zasadniczo nie ma powodów do kolejnego stresu, bo taka Wasza uroda. Jeżeli jednak nadmierna potliwość występuje w nocy, to czym prędzej należy udać się do lekarza, gdyż przyczyny mogą być zdecydowanie poważniejsze.

Mniej stresu, a więcej relaksu

W naszej kulturze mężczyzna ma być silny i nie może pokazywać, że sobie nie radzi. A to odbija się potem na jego zdrowiu. Każdy ma prawo do słabości. Jeżeli na skutek właśnie stresu czy zdenerwowania dochodzi u Was do nadmiernej potliwości, to nie musicie się martwić dodatkowo, gdyż są sposoby, by poradzić sobie z tym problemem. Przede wszystkim należy wprowadzić do swojego życia więcej relaksu. Odstresowuje choćby sport. Pamiętajcie więc, że ćwiczenia ruchowe czy jazda na rowerze obniżają poziom kortyzolu, a przy tym osłabiają reakcję stresową organizmu i poprawiają do tego nastrój. Regularna aktywność fizyczna przeciwdziała zarówno niekorzystnym efektom nagłego, jak i przewlekłego stresu, a do tego zapewnia jeszcze lepszą tolerancję stresu. Poza sportem warto też robić inne rzeczy, dzięki którym możecie się odstresować i przy tym dobrze bawić. Możecie regularnie chodzić do teatru, słuchać muzyki klasycznej czy po prostu częściej umawiać się z przyjaciółmi.

Odpowiedni antyperspirant męski jest niezbędny

Czas wybrać odpowiedni antyperspirant męski i tutaj jakość ma znaczenie. Otóż nie wystarczy wybrać pierwszego, lepszego produktu. Lecz trzeba wybrać taki, który rzeczywiście jest skuteczny i delikatny dla skóry. Warto zdecydować się na taki, który w swoim składzie ma tlenek magnezu. Wyobraźcie sobie, że neutralizuje on bakterie, które są zawarte w pocie, a do tego wszystkiego jeszcze wchłania 4 razy więcej wody niż talk. Możecie także postawić na antyperspirant męski, który w swoim składzie ma minerał wulkaniczny Mineralite, który reguluje wydzielanie potu, zapewnia ochronę nawet na 72 godziny i przy tym jest łagodny dla skóry. Antyperspirant należy aplikować na suchą oczyszczoną skórę bez podrażnień. Jednocześnie zaleca się też golenie pach, bądź przynajmniej maksymalne skrócenie włosków. To nadal nie wszystko. Otóż aby zmniejszyć potliwość powinno się brać częste letnie bądź zimne prysznice.

Zdrowa dieta też się liczy

Nie można jeszcze zapominać o tym jak ważna jest odpowiednia dieta. Przede wszystkim trzeba ograniczyć stosowanie bardzo ostrych przypraw, które zwiększają potliwość. Do tego niezbędne jest ograniczenie cebuli czy czosnku w daniach, gdyż właśnie one sprawiają, że zapach potu jest bardziej nieprzyjemny. Dieta powinna być oparta na dużej ilości warzyw, które powinny stanowić 75% każdego posiłku. Zalecane jest także jedzenie świeżych owoców. Zamiast mleka krowiego, wybierajcie napoje roślinne. Zrezygnujcie całkowicie z jedzenia śmieciowego, czyli fast foodów, które można określić mianem pustych kalorii. Powinniście też wiedzieć, że spożycie dużej ilości mięsa może nasilać potliwość. Lepiej więc zrezygnować z tłustych mięs, na rzecz ryb przygotowywanych choćby na parze. Oczywiście w diecie nie może zabraknąć pieczywa pełnoziarnistego, które jest dobrą alternatywą dla wysoko kalorycznego pieczywa białego. Do tego jeszcze zwiększcie podaż wody przynajmniej do 2 litrów dziennie. Mowa o wodzie mineralnej, niegazowanej.

Dodaj komentarz