Jeśli kupiłeś samochód z przyciemnianymi szybami i chciałbyś przywrócić im dawną przejrzystość, folię można usunąć na różne sposoby.

Przyciemniane szyby to prawdopodobnie najpopularniejsza metoda tuningu samochodów. Niektórzy właściciele samochodów przekraczają jednak dopuszczalne prawem granice i przyciemniają nawet szyby przednie. Jest to zabronione przez prawo — kierowca zostanie zatrzymany przez inspektora ruchu drogowego.

Suszarka do włosów

Jest to najczęstszy sposób usuwania folii ze szkła. Do wykonania prac potrzebne będą: suszarka do włosów, nóż użytkowy i gumowa szpachelka. Podgrzewaj powierzchnię folii, aż zacznie się marszczyć. Następnie użyj szpatułki, aby delikatnie podważyć krawędzie folii i usunąć ją ze szkła. Metoda ta ma tylko jedną wadę — bardzo często klej pozostaje na powierzchni szkła i nie jest łatwo go usunąć.

Roztwór mydła

Do usunięcia zabarwienia można również użyć roztworu mydła. Należy przygotować wodę, mydło, butelkę ze spryskiwaczem, nóż i czystą ściereczkę. Aby przygotować roztwór mydła, należy wziąć litr wody i dodać trochę startego mydła. Następnie wymieszaj mieszaninę i nałóż ją na rogi folii, po czym podnieś krawędzie ostrzem noża. Następnie należy delikatnie naciągnąć folię, dodając roztwór mydła do jej wewnętrznej powierzchni.

Amoniak

W apteczce powinien znajdować się produkt, który pomoże usunąć stare zabarwienie z szyb, na przykład amoniak. Przygotuj roztwór mydła, nanieś go na powierzchnię folii, a następnie rozprowadź na nim cienką warstwę amoniaku. Konieczna jest praca na zewnątrz — pod słońcem, aby amoniak mógł wejść w reakcję z folią. Po pewnym czasie zabarwienie samo zacznie schodzić ze szkła. Pozostaje tylko usunąć go i oczyścić powierzchnię z kleju.

Dodaj komentarz